Bulut Tabanlı ERP sistemleri  kullanıcıların web üzerinden sanallaştırılmış alt yapıya sahip (örneğin işlemci gücü, bellek, disk depolama alanı) kaynak yönetim yazılımını web tabanlı olarak kullanması anlamına gelir. Bu bilişim kaynakları birden fazla alanda çeşitli uygulamaların saklanması için ek olarak ayrılmış uzak veri merkezlerinde saklanmaktadır.

Bulut Tabanlı ERP, kullanıcıların Web üzerinden Kurumsal Kaynak Planlama ( ERP ) yazılımına erişmesine hizmet sağlayan bir Yazılım’dır.  Bulut Tabanlı ERP kullanan işletmeler için ön hizmet maliyetleri düşüktür, çünkü bilişim kaynakları kurumlar tarafından önden satın alınarak kurum içerisinde tutulmaz, son derece gelişmiş güvenlik altyapısına sahip saklama merkezlerinde tutularak aylık olarak kiralanır. Bulut tabanlı  NKolayOfisi kullanmak için tıklayınız.

Bulut, özellikle küçük ve orta dereceli işletmeler (KOBİ) için faydalıdır. Çünkü tam teşekküllü uygulamalara donanım ve yazılım için önemli miktarlarda ön yatırım yapmadan, düşük bütçe ve güvenli olarak erişim olanağı sağlar. Bir şirket ihtiyacı olduğu bulut sağlayıcısını kullanarak iş verimliliği yazılımlarını şirket büyüdükçe veya yeni şirketler eklendikçe çevik bir biçimde şekillendirebilir.

Bulut Tabanlı Bilişimin Yararları

Bulut Tabanlı ERP maliyetleri birçok yönden azaltır:

 • Donanım ve Veri sunucuları gibi tüm bilişim altyapısına yapılacak peşin yatırımlara gerek yoktur. Kullanıma göre aylık kiralama gibi seçenekler yapılabilir.
  • BT desteği veri merkezi tarafından desteklendiği için BT destek hizmetleri azalır. Bu hem maliyete ayrı olarak da sorunlara karşı hızlı çözüm sağlanır.
  • Aylık bir ücret karşılığı yazılım lisansı için yapılacak peşin ödemeleri ve yıllık olarak yapılacak güncelleme masraflarını ortadan kaldırır.
  • Bulut sağlayıcısı güncellemeleri ve yükseltmeleri kendi yapısında gerçekleştirdiği için uygulamaların desteklenme maliyeti en aza inmesini sağlar.

Bulut Tabanlı ERP’nin bütçe dışındaki yararları şunlardır:

 • Güncel güvenlik teknolojisine sahip ortamlarda saklanması nedeniyle kurum içerisinde tutulan sistemlere göre daha güvenli olup saldırır risklerini en az iner.
  • Devamlı olarak yedeklenen veriler ve hazır bir Felaket Kurtarma Planı sayesinde kullanıcılara güvenli bir kullanım sunar.
  • Kullanıcı ortamı veya cihazlarına donanım ve yazılım kurulumu gerekmediğinden dolayı Bulut Tabanlı ERPavantajlarına çabuk ulaşım sağlanır ve bu yapı daha güvenli bir iş devamlılığı sağlar.• Sisteme herhangi bir noktadan erişim sağlamak, şirketin coğrafi olarak genişlemesini sağlar, farklı konumlara donanım ve yazılım yatırımı yapma gereği kalmaz gelişimi yüksek ve maliyeti düşük olmasını destekler.

21 Gün Ücretsiz Dene


Hesabını oluşturup kullanmaya başlamak için

21 Gün Ücretsiz Dene

Bu yazıyı okuyanlar bunları da okudu:

Bulut Bilişim Nedir? Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler İçin Faydaları

Dijital Dönüşüm ve Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler İçin Önemi

 

Siz de NKolayOfis’i 21 gün ücretsiz deneyin

Devam ettiğinizde kullanım koşullarını kabul etmiş sayılırsınız.